İzmir
Psikodrama Derneği
Categories Menu

Posted on Oca 5, 2019 in Genel

İzmir Psikodrama Derneği Haber Bülteni

moreno.png

EYLÜL 2016
İzmir Psikodrama Derneği’nin değerli üyeleri, Bülten’imizde duyurulmasını arzuladığınız etkinlikleri info@www.ipd.org.tr adresine bildirmeniz bizlere yardımcı olacaktır.

TÜM ÜYELERİMİZE YENİ SEZONDA BAŞARI, SAĞLIK VE MUTLULUKLAR DİLERİZ

Derneğimiz adına KKTC’deki ruh sağlığı çalışanları dostlarımızla ortak proje sunduk…

Başbakanlığa bağlı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, uluslararası kuruluşlar, düşünce kuruluşları ve araştırma merkezlerine sağladığı proje bazlı mali destek programına başvurduk. Projemiz kabul edildiği takdirde İzmir ve KKTC’de birer hafta sonu olmak üzere Psikodrama Günleri etkinlikleri yapılacaktır.

YTB.png


ZERKA MORENO’YU KAYBETTİK

ZERKA.jpg


imacfac.png

1. ULUSLARARASI EVLİLİK, ÇİFT VE AİLE DANIŞMANLIĞI KONGRESİ

Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Aile Eğitimi ve Danışmanlığı Anabilim Dalı, Uluslararası Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği (IAMFC) ve Evlilik ve Aile Danışma​nları Derneği (EADD)’nin işbirliği ile 1 – 4 Haziran 2016 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirildi.


19. ULUSAL PSİKOLOJİ KONGRESİ ‘BARIŞ VE PSİKOLOJİ’ TEMASI İLE İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ (5-7 Eylül 2016)

Bu yıl 19. Ulusal Psikoloji Kongresi ‘Barış ve Psikoloji teması ile İzmir’de düzenlendi. Tepekule Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen kongre ilk kez bir üniversitenin desteği olmadan Türk Psikologlar Derneği İzmir Şube’si tarafından düzenlemiştir.

Kongreye 1363 psikolog ve psikoloji öğrencisi katılmış, kongrede 245 sözel bildir, poster sunum, 9 çalıştay, 13 panel ve konferans ile psikologların ve akademisyenlerin psikoloji alanında yaptığı araştırma ve çalışmalar paylaşılmıştır. Umuda ihtiyacımızın olduğu bu günlerde, barışı ve şiddetsiz bir yaşamı konuşarak, psikoloji biliminin bunun için sunduğu katkıyı tartışmak, bir arada olmak, tüm katılımcılara umut kaynağı olmuştur.

bar-s.png


odag-18-Kongre.jpg

 “Gelişme-Değişme-Bütünleşme ”

18. İzmir Psikanaliz ve Psikoterapi Günleri 30 Eylül – 1 Ekim 2016 tarihleri arasında İzmir Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Derneği 63 Sokak No:3 Buca İzmir adresinde…


Dernek Üyelerimiz Suriye’li Çocuklarla İkinci kez bir araya Geldi

22 Ağustos ve 3 Eylül 2016 tarihlerinde, Alman Goethe Enstitüsü önderliğinde İzmir Kukla Günleri’nin düzenlediği ‘Öykümü Kuklamla ve Karelerle Anlatıyorum’ projesi gerçekleşti. Projenin ilk iki gününde 7-12 yaşlarında 45 mülteci katılımcı ile bir psikodrama süreci yürütüldü. Psikodrama çalışma ekibinde derneğimiz üyelerinden Berna Gökengin, Hadi Sağın, Habibe Güneş, Perihan Etiz, Yaşar Çelik, Dünya Polat, Yasemin Öz, Şükran Yavuz ve Demet Kıvraklar yer aldı.  Bu sürecin ardından 7-8 yaş ve 9-10 yaş grupları kukla atölyesi, 11-12 yaş grubu fotoğraf atölyesi çalışmaları ile devam etti. Atölye süreci boyunca psikodramatistler tarafından eğitmenlere süpervizyon verildi.  05 Eylül 2016 günü düzenlenen kapanış gösterisinde 7-10 yaşın kukla oyunları sahnelenirken 11-12 yaş grubunun fotoğrafları sergilendi.

kukla2.png


İZMİR AÇIK GRUP ETKİNLİKLER

20160921-203112.jpg

Psikodrama ve Sosyodrama Günleri etkinliği 

Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde İzmir Sanat Dergisi ve Konak Belediyesi işbirliği ile…

21 EYLÜL Çarşamba Saat: 19.00 – 21.00

Seçtiğim Sahne Psikodrama

Bornova Forum Kipa’da Kipa Aile Kulübü işbirliği ile .

7 EKİM Cuma Saat: 18.30 – 20.30

s-u-kran.png

yas-amdan-yans-malar2.png

Yaşamdan YansımalarTürkan Saylan Kültür Merkezi’nde Konak Kent Konseyi işbirliği ile .

25 EKİM SALI Saat: 19.00 – 21.00


Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest

Share This